تغییر زبان جستجو

محمد معتمدی خواننده خوش صدا و معروف سبک سنتی کشورمان می باشد. این هنرمند با استعداد فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۸۵ در سن ۲۶ سالگی با انتشار آلبوم ” از بودن و سرودن” آغاز نمود و تا به امروز بیش از ۲۵ آلبوم روانه بازار کرده است. در ادامه این مطلب از مجله اینترنتی آرگا، همراه ما باشید تا بیشتر با بیوگرافی محمد معتمدی همراه با تصاویر شخصی و جدید وی آشنا شوید.

بیوگرافی محمد معتمدی خواننده ایرانی + تصاویر جدید

محمد معتمدی خواننده مشهور و با استعداد اصیل ایرانی متولد ۲ مهر ماه سال ۱۳۵۷ که هم اکنون وی ۴۳ سال سن دارد و در شهر کاشان واقع در استان اصفهان چشم به جهان گشوده است. همچنین ایشان فارغ التحصیل مدرک لیسانس رشته کارگردانی از دانشکده صدا و سیما می باشد.
آقای معتمدی نواختن ساز نی و یادگیری آواز را بدون گذراندن کلاس از نوجوانی آغاز نمود. او در سال ۱۳۷۶ به یادگیری شیوه آواز سید حسین طاهرزاده نزد حمیدرضا نوربخش پرداخت. همچنین او به دلیل علاقه زیاد به مکتب آواز اصفهان، شروع به تمرین و الگوبرداری از آواز اساتید ارجمند از جمله تاج اصفهانی و ادیب خوانساری نمود و در کنار آنها از اساتید بزرگواری مانند زنده یاد دکتر حسین عمومی و جناب علی‌ اصغر شاه‌ زیدی به عنوان راهنما اشاره کرده است.
محمد معتمدی با گروهایی از جمله گروه‌ های خورشید به سرپرستی مجید درخشانی، همنوازان شیدا به سرپرستی مرحوم محمدرضا لطفی، هم‌ آوایان به سرپرستی حسین علیزاده و گروه ادیب در مقام خوانندگی همکاری داشته است. همچنین او با ارکستر ملی به رهبری فرهاد فخرالدینی روی صحنه رفته است.

از مهم ترین آثار محمد معتمدی می توان به ایفای نقش در اپرای عاشورا، اپرای حافظ، اپرای مولوی، اپرای خیام و اپرای سعدی اشاره کرد. گفتی است که او در اپرای مولوی، حافظ، سعدی و خیام نقش کارکتر اصلی داستان و نقش اول می‌ باشد.
محمد معتمدی در سال ۲۰۱۳ میلادی از سوی رادیو دولتی فرانسه به عنوان موزیسین برگزیده سال انتخاب شده و جایزه فرانس موزیک ۲۰۱۳ را کسب نموده است. همچنین در سال ۱۳۹۸ تندیس حافظ بهترین خواننده ترانه تیتراژ در نوزدهمین جشن حافظ برای مجموعه تلویزیونی لحظه گرگ و میش را دریافت نمود.

مطالب مرتبط با این شخص