تغییر زبان جستجو

میرسالار مسلمی عقیلی معروف به سالار عقیلی در 11 آذر ماه سال 1356 در تهران متولد شد. او از 8 سالگی فراگیری موسیقی را با نوازندگی سازهای مختلف آغاز کرد.

 

خانواده :

برادر و مادرش علاقه مند به موسیقی و مشوق او بودند و پدرش که وکیل دادگستری بود بیش تر متمایل به پیشرفت تحصیلی او بود. او به هنرستان موسیقی رفت و از همان جا تصمیم به یادگیری آواز گرفت. او در طی بیش از 5 سال نزد صدیق تعریف به فراگیری آواز پرداخت.

 

گروه راز و نیاز سالار عقیلی :

هم اکنون عقیلی افزون بر اجرا و ضبط آثار موسیقی به تدریس موسیقی در آموزشگاه خود و در هنرستان موسیقی مشغول است. او همچنین گروه راز و نیاز را تشکیل داد..

 

رکورد کنسرت سالار عقیلی و همسرش در آمریکا و کانادا :

سالار عقیلی با 21 کنسرت در تور آمریکا و کانادا رکورد اجرای تور کنسرت را شکست.

 

آغاز فعالیت حرفه ای تا ماجرای ازدواج سالار عقیلی :

در جشنوارهٔ موسیقی فجر سال 1375، سالار عقیلی جوانی 18–17 ساله، برای نخستین بار به روی صحنه آمد و موجب حیرت تماشاچیان شد. حریر شریعت زاده نیز در آن کنسرت حاضر بوده است و به سبب تسلط بر آوازهای ایرانی، با شنیدن صدای سالار عقیلی به استعداد وی پی می برد. پس از اتمام برنامه در رابطه با آوازهای ایرانی به صحبت می نشینند و همین امر موجب همکاری های بعدی و در نهایت ازدواج این دو هنرمند می شود. حاصل این ازدواج پسری به نام ماهور میباشد.

 

 

سالار عقیلی در سال ۱۳۷۹  اولین کنسرت خود را به یاد استاد غلامحسین بنان، اجرا کرد و در سال ۱۳۸۰ نیز خوانندگی آلبوم استاد ارشد طهماسبی را برعهده گرفت. وی علاوه بر فعالیت در ارکستر موسیقی ملی ایران، در مقاطع مختلف با ارکستر سمفونیک اصفهان، گروه دستان، گروه راز و نیاز نیز همکاری‌های متعددی را به انجام رساند. سالار عقیلی در سال ۱۳۸۴ خوانندگی در تیتراژ سریال را نیز با مجموعه تلویزیونی «شهریار» آغاز کرد و بعد‌ها خوانندگی تیتراژ سریال‌هایی همچون «تبریز در مه»، «حانیه»، «معمای شاه»، «چرخ و فلک» و «شاهرگ» را نیز برعهده گرفت. وی همچنین در سال ۲۰۱۸ نیز خوانندگی ترانه رسمی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را با عنوان «یازده ستاره» و به آهنگسازی شهرداد روحانی برعهده داشت.

 

 

 

جوایز کسب شده توسط سالار عقیلی :

 

برنده جایزه مردمی بهترین خواننده – برنامهٔ سه ستاره 1395

 

برنده جایزه بهترین ترانه – جشن حافظ 1395

 

برنده جایزه بهترین خواننده – جشنواره مرشدان برتر 1394

 

 

مطالب مرتبط با این شخص